Χριστίνα Φλαμπούρη PDF Εκτύπωση E-mail

Η Χριστίνα Φλαμπούρη, η πρώτη Ελληνίδα που κατάφερε να ανέβει όχι μόνο στο Έβερεστ, αλλά και στις 7 ψηλότερες κορυφές του κόσμου, σε όλες τις ηπείρους, επισκέφθηκε τη Δευτέρα 27 Μαρτίου το σχολείο μας!!! Μίλησε στους μαθητές της Γ τάξης για την προσωπική της περιπέτεια και μοιράστηκε μαζί τους τις σκέψεις, τους φόβους, τις αμφιβολίες που είχε πριν και κατά τη διάρκεια του σπουδαίου ταξιδιού της, αλλά κυρίως για τις αξίες που μας βοηθούν να γίνουμε η καλύτερη εκδοχή του εαυτού μας! Μέσα από την προσωπική της ιστορία, κατάφερε να αναδείξει στα παιδιά τη σημασία που έχουν οι στόχοι που θέτουμε και πώς εστιάζοντας στην κάθε στιγμή και πετυχαίνοντας μικρότερους στόχους, μπορούμε σιγά σιγά να φτάσουμε, ο καθένας στη δική του κορυφή, να πραγματοποιήσουμε τους δικούς μας στόχους και να κάνουμε αληθινά τα δικά μας όνειρα!

Ευχαριστούμε Χριστίνα γιατί αποτελείς έμπνευση για τα νέα παιδιά!!!

mar0  mar

mar4  mar5