ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΣΥΡΟ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΡΕΣ PDF Εκτύπωση E-mail

Το πρόγραμμα, που πραγματοποιείται στο σχολείο μας, για όγδοη συνεχή χρονιά, με τίτλο "ΤΟ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ" πραγματοποίησε για φέτος την τριήμερη εκπαιδευτική του εκδρομή από τις 5 ως τις 7 Απριλίου στη Σύρο. Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί είναι οι κυρίες Μαριδάκη, Μαντόγλου και Μουτρουπιδου. Η εκδρομή έγινε με την ευθύνη των δύο πρώτων. Τα παιδιά που συμμετείχαν, γεμάτα ενθουσιασμό και χαρά είχαν για πρώτη φορά την ευκαιρία, απομακρυνόμενα από την αγκαλιά των γονιών τους, να αποκτήσουν μοναδικές εμπειρίες, να δεθούν σαν ομάδα, να απολαύσουν την ανοιξιάτικη Σύρο, να ξεναγηθούν σε όλα σημεία ενδιαφέροντος του νησιού να χαλαρώσουν τα απογεύματα δίπλα στη θάλασσα και να επιστρέψουν στην καθημερινότητα πιο πλούσια και πιο ανανεωμένα, έχοντας ανοίξει τα φτερά τους για πρώτη φορά με ασφάλεια και επιτυχία! Την τελευταία μέρα, αναρωτιόντουσαν, γιατί πρέπει να επιστρέψουμε και ζητούσαν να μείνουμε και άλλο..... Μακάρι στο σχολείο μας, να γίνονται τέτοιες δράσεις και να τις πλαισιώνουν τέτοιοι μαθητές!!! Δε μένει παρά να ευχηθούμε και του χρόνου με ακόμα περισσότερα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων και μεγαλύτερη συμμετοχή από την πλευρά των μαθητών και των μαθητριών μας!!!

Το πρόγραμμα θα παρουσιασθεί την Τρίτη 16 Απριλίου σε εκδήλωση της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Γ Αθήνας και στο τέλος της χρονιάς στους μαθητές του σχολείου μας!

syr4

syr2 syr3